Фабио Канаваро постигна първа победа след завръщането си в китайския футбол, след като воденият от него Гуанджоу Евъргранд надви с 4:1 Шанхай Шенхуа за Суперкупата на страната.

Китайският национал Хуанг Боуен откри резултата за шампионите от Гуанджоу, а Фреди Гуарин изравни за Шенхуа осем минути преди почивката. Но само 6 минути по-късно Алан Карвальо даде нова преднина на водения от Канаваро отбор, а след почивката още две попадения добавиха Гао Лин и Рикардо Гуларт за крайното 4:1. Гуанджоу Евъргранд печели Суперкупата на Китай за четвърти път от 2012 година насам.

Фабио Канаваро се завърна начело на Гуанджоу

Италианският специалист замени Луиш Фелипе Сколари

"Аз съм щастлив днес, не защото резултатът е такъв, убедителен. А и заради мъдрото представяне на тима в мача. Изобщо не се повлияха от странични фактори. Доволен съм, тъй като контролирахме събитията на терена от 1-ата до последната минута, каза Канаваро.

Това е трети мач за Канаваро начело на Гуанджоу, като в първите два постигна равенства в Азиатската Шампионска лига. Той беше уволнен през 2015 година от същия този клуб, след което водеше Тянцзин Теда и ги класира 3-и в първенството. Но от Евъргранд му се обадиха пак, след като Луис Фелипе Сколари реши да не си продължава договора.