Зенит и Спартак (Москва) направиха изключително красив и интересен мач от първенството на Русия. В него домакините от Санкт Петербург успяха да се наложат с 4:2 като по този начин изместиха Спартак от върха. Двата отбора имат равен брой точки.

Ивелин Попов беше титуляр за Спартак и игра до 70-ата минута, когато на неговото място влезе Жано Ананидзе. Българският национал се представи силно и асистира за един от головете на гостите.

Спартаковци стартираха много по-уверено и още в 3-ата минута Попов отправи опасен удар, преминал встрани от вратата. В 19-ата минута Дзюба се освободи от двама защитници и потърси в наказателното поле Жулиано. Пръв до топката стигна Ешченко, но при падането си той докосна топката с ръка и реферът Сергей Иванов веднага посочи бялата точка. С помощта и на гредата, щатният изпълнител на дузпите за Зенит Доменико Кришито откри резултата.

В 28-ата минута стражът на домакините Юрий Лодигин не се намеси добре при изстрел на Промес от фаул и притичалият Бокети отблизо изравни. Радостта на "червено-белите" обаче бе кратка. В 33-ата минута Роберт Мак се отскубна от Кутепов и центрира към Дзюба, който се разписа срещу родния си клуб.

Спартак нямаше намерение да се предава. Столичани успяха да изненадат защитата на Зенит в 37-ата минута, когато разиграха късно изпълнение на корнер, а Зе Луиш скочи най-високо след центрирането на Ивелин Попов и с глава вкара за 2:2.

Витсел изведе домакините отново напред в 61-вата минута. Последва нов период на доминация на Спартак. Той беше близо до трето изравняване в 83-ата минута, но Нето изби от голлинията удар на Зе Луиш. Малко след това съдията подмина нарушение срещу Промес, при което трябваше да вдигне втори жълт картон на Кришито, а в ответната атака Ешченко препъна Кокорин в наказателното поле и Жулиано реализира дузпата за крайното 4:2.

Треньорският щаб и футболистите на Спартак (Москва) бяха много ядосани след загубата от Зенит. Всички интервюирани играчи на московския гранд изказаха недоумението си от слабото съдийство на Сергей Иванов. Изключение не направи и българският национал Ивелин Попов.

"Неприятно е, че излизаме на терена и ни убиват по този начин. Не вярвам, че е възможно да се свири по този начин срещу Спартак. Всички видяхте, че преди втората дузпа за Зенит имаше нарушение на Доменико Кришито срещу Куинси Промес. Дори самият Кришито каза, че е трябвало да получи втори жълт картон. Нека съдията помни, че Господ вижда всичко", заяви изнервеният Попов.

ЦСКА (Москва) пропусна възможността за оглави класирането след като загуби гостуването си на Ростов с 0:2. Така "армейците" останаха на трето място, на точка от Зенит и Спартак. Ростов пък се изкачи на четвъртото място, което разделя с Амкар.