Италия победи Нидерландия с 1:0 като гост в мач от Лига А, група 1, от турнира Лига на нациите. Единственият гол в Амстердам вкара Николо Барела в края на първото полувреме.

Така "скуадра адзура" събра 4 точки и оглави групата. "Лалетата" са с три.

Италия започна по-добре срещата. В 17-ата минута Спинацола центрира, а Дзаниоло стреля покрай вратата от воле. Малко след това удар на Имобиле излезе в аут.

Снимка 495159

Италианците доста по-често стигаха до вратата на съперника. Инсиние пробва удар, но и той не успя да уцели вратата. След поредния си пробив Спинацола също опита да стреля, но топката мина над горната греда.

Малко преди почивката Дзаниоло получи контузия и бе заменен от Мойс Кийн. В самия край на първото полувреме Николо Барела откри резултата. Халфът на Интер завърши прекрасна комбинация, минала през половината отбор на Италия. Халфът засече с глава центриране на Имобиле.

В 61-ата минута Мемфис Депай пропусна отлична възможност, стреляйки над вратата. Малко след това с пропуск се отличи и Имобиле.

В друг мач от групата Полша надви Босна и Херцеговина като гост с 2:1. Харис Хайрадинович откри резултата от дузпа в 24-ата минута. В края на първата част Камил Глик изравни. В 67-ата минута Камил Гросички донесе успеха на "дружина полска".