Италия и Холандия не излъчиха победител в срещата помежду си, играна на стадиона на Ювентус в Торино.

Контролата между единайсеторките, елиминирани в квалификациите за Мондиал 2018, завърши при резултат 1:1.

Снимка 360287

Домакините могат да съжаляват за равенството повече, след като до 88-ата минута водеха с 1:0, но допуснаха изравняване. Точен за италианците бе Дзадза, но в края на мача Аке вкара за 1:1.

Първото полувреме не предложи на зрителите вълнуващия сблъсък, който по всяка вероятност част от тях очакваха.

Снимка 360289

Началото беше обещаващо, като след само 3 минути игра Белоти прати топката в мрежата на Силесен. След кратко съвещание между арбитрите на двубоя обаче бе решено попадението да бъде отменено.

Повторенията показаха, че отсъждането е коректно, тъй като Белоти беше в положение на засада.

Снимка 360288

Последваха нови две ситуации пред вратата на Холандия, но Инсине остана длъжник на тима си, като не успя да реализира нито едно от тях.

Холандците разчитаха на епизодични контраатаки, които обаче така и не завършваха с изстрел по посока вратата на съперника.

Футболистите на Италия продължиха да владеят топката по-често до почивката, но така и не стигнаха до отбелязване дори на попадение.

Снимка 360286

Резултатът беше открит в 67-ата минута, когато Дзадза даде преднина на домакините. Само две минути след гола обаче Кришито бе изгонен, оставяйки отбора с човек по-малко на терена.

Снимка 360285

Това се отрази на играта на "адзурите", които допуснаха Аке да изравни две минути преди края на редовното време.

Така в останалото в историята като "дербито на неудачниците" (по идея на медиите на Апенините) победител не беше излъчен.

Роберто Манчини след 1:3 от Франция: На правилния път сме

Манчини след 1:3 от Франция: На правилния път сме

"Най-важното за мен е, че дебютантите играха добре"