Първият съперник на Лудогорец в групите на Лига Европа Истанбул ББ загря за сблъсъка с "орлите" с победа над гранда Фенербахче с 3:2 в първенството на южната ни съседка. Истанбул ББ с бившия кадър на разградчани Жуниор Кайсара поведе с 2:0 за половин час игра.

Джонатан Атама откри във 2-ата минута, а в 32-ата Емануел Адебайор удвои след асистенция на Кайсара. Фенербахче се върна в мача малко преди почивката, когато Набил Дирар намали. Равенството беше възстановено в 79-ата след автогол на Гаел Клиши. В добавеното време Керим Фрей донесе победата на Истанбул ББ, който ще излезе с повишено самочувствие срещу Лудогорец.

Лудогорец победи Славия с 4:0

След поправителния в столицата, Лудогорец си тръгва с трите точки (ВИДЕО)

"Орлите" вече са само на точка от ЦСКА

Мачът от група С на Лига Европа е на 14 септември в Истанбул. В другата среща от групата Хофенхайм приема Брага.