Испания и Колумбия не се победиха в приятелска среща, играна на стадион "Нуево Кондомина" в Мурсия. Двубоят завърши при резултат 2:2.

Давид Силва откри за домакините в 22-ата минута, след като засече отблизо центриране от дясното крило на Педро Родригес.

Едуин Кардона изравни 17 по-късно - 1:1. Той наказа груба грешка на Жерар Пике и Пепе Рейна и прехвърли вратаря.

Флорентино Перес отхвърли оферта от 60 млн. евро за Алваро Мората

Флорентино се намръщи на 60 млн. за Мората

Предложението е от Манчестър Юнайтед

Радамел Фалкао направи обрата пълен в 55-ата минута - 1:2. Хамес Родригес центрира перфектно от корнер и Тигъра буквално разстреля Рейна с глава.

Попадението бе първо за нападателя на Монако от две години насам за националния тим и той стана водещ реализатор на страната за всички времена - 26 гола. Испания пък за първи път инкасира две попадения в домакински мач от месец март 2006 година.

Красиво попадение, също с глава, на Алваро Мората (отбелязано 3 минути преди последния сигнал) спаси Ла Фурия - 2:2.

Алваро Мората по стъпките на Кристиано Роналдо

Манчестър зове нападателя

Така Испания продължи серията си без загуба на вече 9 мача. Дебют за тима записа Асиер Ияраменди.

В неделя тимът гостува на Македония в световна квалификация, а във вторник Колумбия играе контрола с Камерун.