Испания записа първа победа под ръководството на новия селекционер - Хулен Лопетеги, който наследи на поста Висенте Дел Боске.

"Ла Фурия" се разправи срещу звездите на Белгия и победи с 2:0 селекцията на друг треньор дебютант - Роберто Мартинес, заменил на поста Марко Вилмотс.

Над всички в срещата на "Крал Бодуен" в Брюксел, бе офанзивният полузащитник на гостите Давид Силва, който реализира и двете попадения за испанците - по едно и в двете полувремена.

Първият гол падна в 34-та минута, след като топката попадна в играча на Манчестър Сити около точката за изпълнение на дузпа, който без да се замисли я прати в мрежата за 1:0.

През второто полувреме Силва се разписа от дузпа за нарушение срещу Витоло, дошло от брата на Ромелу Лукаку - Джордан, с което бе оформено крайното 2:0 в мача