Звездата на ЛА Галакси Златан Ибрахимович записа нов рекорд в своята знаменита кариера. Шведът стана играчът с най-много голове за клуба за един сезон.

Нападателят вкара хеттрик при внушителния успех на Галакси със 7:2 над Спортинг Канзас Сити.

Така 37-годишният таран има вече 26 попадения през тази кампания, а досегашният рекорд за футболист на Галакси бе от 24 гола - на Карлос Руис през 2002 година.

Гутиерес даде аванс на гостите в 24-ата минута. Осем по-късно Ибрахимович изпусна дузпа, но бе точен при добавката.

Корона даде аванс на домакините в 48-ата минута, а три по-късно Златан бе точен за 3:1.

Антуна вкара за 4:1, след което последваха два бързи гола на Себастиан Летдет (77,79). След това Ибра записа своя хеттрик с диагонален удар. Крайният резултат оформи Гутиерес в 86-ата минута.