Шампионът на Франция Лион продължава с неубедителното си представяне през новата година, след като не успя да победи у дома Ница в мач от 22-ия кръг на Лига 1. Срещата завърши 1:1, като крайният резултат бе оформен още през първото полувреме. Гостите откриха в 34-ата минута чрез Коне, но само 5 минути по-късно новото попълнение на Лион Милан Барош изравни.

От издънката на Лион обаче не се възползва вторият в класирането преди днешните мачове Марсилия, който загуби като гост на Льо Ман с 0:2 само седмица след като на същия терен отстрани местния тим от турнира за Купата на Франция. Головете за домакините вкараха Фаншон в 36-ата минута и Графит в 82-ата от дузпа.

От загубата на Марсилия се възползва Лил, който излезна втори след победа като гост над Бордо с 1:0. Второто място обаче утре може да бъде заето от Ланс, който утре приема Сент Етиен в дербито на кръга.