Отборът на Гренобъл изненадващо загуби от Амиен с 0:1 в мач от 24-ия кръг на Втора френска дивизия и на практика проигра шансовете си за влизане в елита.

Българинът Христо Янев игра цял мач за домакините, които обаче не успяха да преодолеят гола на Перше за гостите в 47-ата минута.

Страсбург, в чиито редици е Емил Гъргоров обаче постигна ценна победа над последния Тур с 2:1.

Домакините дълго време губеха в резултата с 0:1 след попадението на Жимбер в 32-ата минута. С два гола за четири минути дело на Жоао Пауло, който реализира в 80-ата минута и Тюм реализирал четири минути по-късно обаче възпитаниците на Жан Пиер Папен направиха пълен обрат.

Емил Гъргоров, който доскоро лекуваше контузия, не попадна в групата на Страсбург и за този мач.

В дербито на кръга Каен и Льо Авър не излъчиха победител - 1:1.

Така Страсбург измести Льо Авър от третото място, като вече има 45 точки с две повече от своя конкурент. Лидер продължава да е Метц с 49 точки и два мача по-малко, пред Каен - 48 точки.