Христо Янев отбеляза първото си точно попадение с екипа на Гренобъл при победата с 2:1 над Тур в среща от 6-ия кръг на Втора френска дивизия.

Бившият халф на ЦСКА игра цял мач и бе с основен принос успеха на отбора си. В 29-ата минута Янев центрира в наказателното поле и Жуан с глава откри резултата.

Малко преди почивката българинът вкара първия си гол във Франция с мощен удар от 20 метра и удвои преднината на Гренобъл.

Гостите от Тур намалиха чрез Дуканти, но Гренобъл успя да задържи аванса си и с 13 точки заема 5-о място във временното класиране.

Друг бивш играч на "червените" - Емил Гъргоров, дебютира за Страсбург при победата с 2:0 над Гинган.

Гъргоров лекуваше контузия доскоро, но въпреки това треньорът Жан-Пиер Папен го пусна като титуляр.

Бадема бе на терена до 56-ата минута, когато бе заменен от Гасми.

Другият българин в състава на Страсбург - Димитър Рангелов, влезе в игра в 73-ата минута на мястото на Жереми Пербе, който в 30-а минута вкара първия гол за Страсбург.

Второто попадение за домакините бе дело на Ерве Тюм 10 минути преди края на мача.