Съдията Факундо Тейо, който ще ръководи мачове на Световното първенство след 10 дни в Катар, показа 10 червени картона на финала за Шампионския трофей на Аржентина.

Расинг Клуб спечели титлата, след като Карлос Алкарас вкара победния гол в 119-ата минута за крайното 2:1 срещу Бока Хуниорс и това предизвика масови безредици на терена. Реферът Тейо трябваше да укроти страстите със 7 червени картона за играчи на Бока, а оставайки с четири човека на терена, те нямаше как да продължат.

При 1:1 във финалните минути на мача, Алкарас се извиси над всички и с глава забоде топката в мрежата. Той избухна в дива радост пред публиката на Бока, което провокира гнева и на играчите на тима. Повторенията показват освен блъскане и удряне, как Алкарас е хванат за ухото, а друг го удря с топката по главата.

Съдията показа веднага червен картон на голмайстора, а също така и на петима футболисти на Бока, след сбиванията. Така червените картони за гранда от Буенос Айрес се увеличиха до 7, а от Расинг бяха изгонени трима футболисти.

Нориберто Бриаско откри резултата за Бока в 19-ата минута, а Матиас Рoхас изравни за гостите от Авеланеда само след 180 секунди игра и така срещата продължи почти до самия край.

Шампионският трофей на Аржентина се разиграва за първи път през 2019-а година, но след това беше прекратено провеждането му заради КОВИД-19. По правилник, в този мач се срещат шампиона на Примера дивисион и носителят на Копа де ла Суперлига.