Открита агитация за това Антоан Гризман да спечели Златната топка стартира реномираното издание "Екип".

Състезателят бе лидерът на Атлетико (Мадрид) през миналия сезон, когато отборът стигна до финала в Шампионска лига, но падна след изпълнение на дузпи от Реал (Мадрид).

Той също така игра с Франция във финала на Европейското първенство, което бе загубено след продължения от Португалия. На турнира, който се проведе в неговата родина той стана голмайстор и бе определен от УЕФА за най-добър играч.

„L'Èquipe“ поде открито кампания в подкрепа на Гризман. Изданието се очаква да продължи с агитацията за 25-годишния футболист.

Последният французин, който е печелил Златната топка е Зинедин Зидан през 1998 година.

През последните години отличието се печели само от Лионел Меси и Кристиано Роналдо. Аржентинецът е получавал приза рекордните 5 пъти, а португалецът е негов притежател 3 пъти.

Последният различен победител за Златната топка е Рикардо Кака през 2007 година.

Изданието смята, че Луис Суарес и Гарет Бейл през тази година са другите двама футболисти, които имат потенциала да влязат сред тримата финалисти за Златната топка.