Отборът на Лил не успя да извоюва победата в домакинството си срещу състава на Ница и пропусна възможността да оглави поне временно класирането в Лига 1. Изключително вълнуващият двубой завърши при равенство 4:4.

Настоящият френски шампион на два пъти повеждаше в резултата преди почивката, но гостите успяха да обърнат напълно и да водят с 2:3 след 45 минути игра.

Точни за Лил преди почивката бяха Аурелиен Шеджу и Джо Коул, но Ренато Чивели и на два пъти Джа Джедже изведоха Ница напред.

Червен картон за Мулунги от Ница и попадения на звездата на Лил Еден Азар и Флоран Балмон след паузата отново изведоха Лил напред, преди Франсоа Клерк да реализира за 4:4 секунди преди последния съдийски сигнал.

Така отборът на Лил събра актив от 36 точки и остана на трета позиция, пропускайки да се възползва от издънката на лидера Монпелие и да застане начело в класирането преди втория ПСЖ да изиграе своя двубой по-късно тази вечер.

Отборът на Монпелие остана без победа вече в трети двубой от Лига 1, като този път изненадващия лидер загуби с 4:2 от Евиан.

Разочарование на своите фенове донесе и съставът на Лион, който загуби с 1:0 гостуването си на предпоследния в класирането тим на Валенсиен.

Това бе първа загуба за тима след 5 поредни успеха, като по този начин тимът от „Стад Жерлан” също пропусна удобна възможност да събере актив от 38 точки и да оглави класирането във френския шампионат.

От 22:00 часа днес тимът на Сент Етиен посреща у дома ПСЖ. Столичани се намират на второ място във временното класиране с актив от 37 точки, колкото има и първия Монпелие и дори при равенството ще зимуват на върха.

Ето и всички резултати от днешните двубои в Лига 1: Оксер – Дижон – 2:2, Евиан – Монпелие – 4:2, Лил – Ница – 4:4, Лориен – Каен – 0:0, Рен – Бордо – 1:0, Сошо – Аячо – 0:2, Тулуза – Брест – 0:0, Валенсиен – Лион – 1:0.