Отборът на Олимпик (Марислия) записа първа загуба под ръководството на испанския си треньор Мичел. ОМ капитулира при гостуването си на Гингам с 0:2 в двубой, който можеше да завърши с успех и за двата състава. В герои за домакините се превърнаха Приват и Бенезе, които преодоляха Стив Манданда през втората част на срещата.

Всичко започна със здрав натиск на домакините, които в 3-ата минута получиха правото да изпълнят дузпа. Нервите на Приват обаче не издържаха и така пропиля отличното положение за своя тим.

Той се реваншира чак в 72-ата минута, когато завърши отлична атака, в основат на която бе бившата звезда на Рен и Лион- Джими Бриан.

Марсилия опита всичко по силите си, за да се добере до ремито. Гол на Сар дори бе отменен в 87-ата минута, за да се стигне до крайното 2:0, когато Бенезе бе изключително акуратен след шут от границата на наказателното поле.

Отличен мач за Гингам изигра датският вратар Льосъл, който с изявите си отчая Мичи Бачуай и компания.

ГИНГАМ-ОЛИМПИК (МАРСИЛИЯ) 2:0

1:0 Приват (72'), 2:0 Бенезе (87')

СТАДИОН: „Стад де Рудору"

СЪДИЯ: Анри Делор

ГИНГАМ: Льосъл, Льометър, Якобсен, Сорбон, Кербрат, Диало, Санкаре, Бенезе, Соко, Бриан, Приват (резерви: Самаса, Ангуа, Дембеле, Салибур, Де Пау, Бегюе, Матис)

МАРСИЛИЯ: Манданда, Н'Колу, Рекик, Менди, Манкийо, Диара, Алесандрини, Барада, Кабеля, Лемина, Бачуай (резерви: Пеле, Дория, Окампос, Спараня, Сар, Ромао, Ангуиса)