Германия победи Англия в зрелищна контрола, играна на "Сигнал Идуна Парк". Бундестимът се наложи с 1:0.

Срещата бе последна за Лукас Подолски, който се отказа от националния отбор на Германия. Именно Принц Полди вкара единственото попадение в мача. В негова чест, всички на стадиона станаха на крака в 84-ата минута, за да го изпратят с бурни аплодисменти.

Лукас Подолски подписа с японския Висел Кобе

Лукас Подолски с изненадващ трансфер

Ще играе за 5 млн. евро на сезон

С днешната победа, тимът на Йоги Льов прекъсна черната си серия, след като Англия спечели всяко от трите си последни гостувания в страната.

Най-доброто положение за Германия бе в 48-та минута, когато шут на Бранд остави Джо Харт на място. Топката обаче профуча на сантиметри от страничната греда.

Така се стигна до 69-та минута, когато човекът на вечерта блена, Лукас Подолски стреля мощно от 25 метра и опъна мрежата зад Харт - 1:0 за Германия.

Това беше 49-ти гол на Полди за Бундестима, като само Мирослав Клозе(71) и Герд Мюлер (68) имат повече.

Германия - Англия 1:0

1:0 Лукас Подолски 69"

Германия: Тер Стеген, Кимих, Хумелс, Рюдигер, Ектор, Вайгъл (66 - Джан), Кроос, Бранд (59 - Шурле), Подолски (84 - Руди), Сане, Вернер (77 - Мюлер)

Англия: Харт, Кийн, Кейхил, Смолинг (85 - Стоунс), Уолкър (82 - Шоу), Дайър, Ливърмор (83 - Уърд-Прайс), Бертранд, Лалана (66 - Редмънд), Али (Лингард), Варди (70 - Рашфорд)