Единственото първенство в Европа, което все още се провежда по план е това на Беларус. Шампионатът на бившата съветска република започна през тази седмица с куп изненади. След като фаворитите за титлата Динамо (Брест) и БАТЕ (Борисов) стъпиха накриво, днес станахме свидетели на мач, в който главният рефер отсъди цели ПЕТ дузпи!

Това се случи на срещата между Слуцк и Славия (Мозир), спечелена от домакините с 3:1.

Двубоят започна с натиск на гостуващия тим, който стигна до гол в 30-ата минута. Разписа се Андрей Чуклей от дузпа. Минута преди края на първата част Сослан Такулов изравни резултата след нов наказателен удар.

В 59-ата минута нападателят на  Слуцк Сердюк бе фаулиран в наказателното поле. Последва нова дузпа за домакините, но този пък Такулов стреля покрай вратата.

В 70-ата минута Игор Тимонюк от Славия получи втори жълт картон и бе изгонен. Четири минути по-късно главният рефер отсъди нов наказателен удар в полза на Слуцк. Зад топката застана Артьом Сердюк, който също пропусна, но при добавката бе точен за 2:1.

Петият наказателен удар бе отсъден в 80-ата минута, а след него Сердюк оформи крайното 3:1 в полза на Слуцк.