Франция срази Хърватия с 4:2 в Париж. Двубоят бе от Лига "А", група 3, на турнира Лига на нациите. Точни за "петлите" бяха Антоан Гризман, Антони Марсиал, Дайо Упамекано и Оливие Жиру. За "ватренита" се разписаха Деян Ловрен и Йосип Брекало.

Така възпитаниците на Дидие Дешан събраха 6 точки и делят първото място с Португалия. Хърватите са на дъното без спечелена точка.

"Петлите" започнаха слабо мача и закономерно "ватрените" поведоха. В 12-ата минута Деян Ловрен с безпощаден удар от близка дистанция не остави шансове на Лорис за 0:1.

Домакините приеха играта в своята половина и чакаха своя шанс. Той дойде в 43-ата минута, когато Антоан Гризман успя да изравни сле чудесна атака, подхваната от Марсиал и продължена от Бен Йедер.

Две минути по-късно "петлите" направиха обрат. Марсиал засече отлично центриране на Бен Йедер и изведе своя отбор напред в резултата.

В 55-ата минута Хърватия изравни. Йосип Брекало получи чудесен извеждащ пас от Ковачич. Халфът напредна, справи се с няколко защитници и успя да провре топката във вратата за 2:2.

Десет минути по-късно Франция отново излезе напред в резултата. Дайо Упамекано засече с глава центриране от корнер на Гризман.

В 76-ата минута Брозович игра с ръка в своето наказателното поле и главният рефер посочи бялата точка. Зад топката застана Оливие Жиру, който не сбърка за 4:2.