Ейре допусна конфузна загуба с 1:2 от Беларус в последната си проверка преди Европейското първенство във Франция. Ирландският тим бе домакин в Корк и загуби за първи път на свой терен от две години насам. Двубоят беше първоначално планиран като тържество по изпращането на тима за еврофиналите, но загубата остави горчив вкус у привържениците.

От състава на домакините отсъства Роби Кийн заради лек мускулен проблем в прасеца, а като предпазна мярка мача пропусна и Джеймс МакКарти.

Михаил Гордейчук откри резултата с мощен удар в 20-та минута, а в 63-та Максим Володко направи 0:2. Усилията на ирландците за обрат не дадоха резултат. Едва в 72-та минута Стивън Уорд върна едно попадение.

Ейре е в изключително тежка компания в груповата фаза на европейското. Съперници на островитяните ще бъдат Италия, Белгия и Швеция.