ПСЖ победи трудно у дома Нанси с 1:0 в среща от 28-ия кръг на френската Лига 1 и се изравни по точки с лидера Монако, който е с мач по-малко на сметката си.

През първата част и двата тима имаха своите шансове. В 15-ата минута новото попълнение на парижани Гонсало Гедеш загуби топката и Маоуаса шутира от чиста позиция, но германският вратар Кевин Трап спаси. Шест минути по-късно домакините поискаха дузпа за падане на Марко Верати в наказателното поле на гостите след единоборство с Диане, но не получиха 11-метров наказателен удар.

Снимка 281740

В 28-ата минута Хавиер Пасторе шутира силно, но вратарят Сергей Черник се намеси чудесно и боксира с две ръце. Минута преди почивката съдиите отмениха попадение на ПСЖ. Лукас Моура центрира, а невнимателният Диане сам отклони в собствената си врата. Страничният рефер обаче даде сигнал, че топката е излязла в аут при центрирането от корнера.

След почивката домакините взеха инициативата и пропуски направиха Единсон Кавани и Серж Орие. В 63-ата минута Гедеш бе близо до гола, но Диане се намеси в последния миг и изчисти от голлинията.

Четвърт час преди края Нанси изпусна златен шанс след бърза контраатака и удар на Бусин, след който топката срещна първо едната, а после и другата странична греда. В 79-ата минута парижани получиха 11-метров наказателен удар, а Единсон Кавани (80-дузпа) бе точен от бялата точка за крайното 1:0.

Снимка 281738

След успеха си ПСЖ събра 62 точки и се изравни по този показател с лидера Монако, който е с мач по-малко и има домакинство срещу Нант в този кръг. Нанси е на 17-а позиция с 28 точки и е само на точка над зоната на изпадащите.

ПСЖ - НАНСИ 1:0

1:0 Кавани-дузпя (80")