Изключително драматично се разви първият мач от 35-ия кръг на френската Лига 1 между кандидат шампиона и лидер в първенството Монпелие и Евиан Тонон, завършил 2:2 пред 22 599 зрители на стадион „Ла Мосон".

В 42-ата минута Белханда от домакините откри резултата. Две минути по-късно в 44-ата минута Каленберг изравни за 1:1. В 69-ата минута Бериго съвсем не изненадващо даде преднина за гостите и едва в 84-ата минута голмайсторът на домакините Оливие Жиру изравни за 2:2.

Но това не бе всичко. Тепърва предстоеше черешката на тортата във футболната драма на „Ла Мосон". Съдията Оливие Туал даде продължение, в което роденият в Монпелие бивш играч на Литекс и настоящ на Евиан Тонон Седрик Камбон протегна крака си и спъна играча на домакините Кабела. Главният арбитър Туал отсъди дузпа за домакините. Поради разправии наказателния удар не можеше да бъде изпълнен цели четири минути. Заради сбиване помежду си бяха изгонени Белханда от домакините и Монгонгу. Стълкновенията между играчи на двата отбора продължиха и след това. Кифа от Евиан, който вече не бе в игра се сби с една от смените в Монпелие Лакомб. Двамата също бяха декорирани с червени картони.

След като най-после дузпата бе изпълнена вратарят на гостите Андерсен спаси удара на Камара.

В крайна сметка мачът продължи още девет минути след дадените продължения след 90-ата минута.

Очевидно се заражда футболна вражда между Монпелие и Евиан Тонон. През есента Евиан успя да победи категорично у дома с 4:2 тръгналия да гони титлата Монпелие. Явно и сега Евиан се оказа „костелив орех" за Монпелие. Най-вероятно на мачовете от следващия сезон между двата отбора също ще прехвърчат  искри.

Монпелие остана на върха със 73 точки. ПСЖ е с 67 и ако бие тази вечер на „Парк де Пренс" Сент Етиен ще се доближи със 70 точки. Лил който има 65 пункта гостува на Ница и при победа ще има 68 точки. Така, че три кръга преди края на шампионата битката за първото място във Франция се завързва отново с пълна сила.

Ето как изглежда програмата в оставащите три кръга от Лига 1 на кандидатите за титлата Монпелие, ПСЖ и Лил.

В 36-ия кръг ще играят Валансиен - ПСЖ, Лил-Каен и Рен - Монпелие. В 37-ия кръг се срещат Монпелие - Лил и ПСЖ - Рен. В 38-ия кръг Лил приема Нанси, Лориен домакинства на ПСЖ и Оксер играе с Монпелие.