Шампионът Бордо продължава да губи мачовете си в най-важната част от сезона. Жирондинците бяха надиграни с 0:1 от Лориен в среща от 34-ия кръг и остават едва шести четири кръга преди края. Бордо бе лидер в класирането само до преди шест седмици, но серия от загуби извади тима от призовите места.

Освен в шампионата, отборът на Лоран Блан претърпя неуспех и на другите фронтове, след като загуби финала за купата на лигата от Олимпик Марсилия и отпадна от Шампионската лига от Олимпик Лион. За капак Бордо изгуби и един от основните си футболисти Йоан Гуркюф, който се контузи снощи и бе заменен на полувремето. Бордо има мач по-малко, но изостава на 4 точки от третия Лил, който победи снощи Льо Ман с 2:1 и направи важна крачка към участие в Шампионска лига.

Полузащитникът Йоан Кабайе отбеляза победния гол за Лил от дузпа 12 минути преди края. Доскорошният лидер в таблицата Монпелие стигна само до 0:0 при гостуването на Нанси и остана на точка след третия Лил. Монпелие стигна до гол в края на мача, но реферът отмени попадението на Фобе Койта заради спорно положение за засада.

Лидерът Олимпик Марсилия посреща днес Сент Етиен и при победа ще направи голяма крачка към титлата. Вторият Оксер, който изостава на 5 точки от водача, гостува на Тулуза.