Тимът на Бордо успя да се утеши със Суперкупата на Франция, след като надделя в двубоя с Лион след изпълнение на дузпи. Мачът приключи при 0:0, а при дузпите по-точни бяха жирондиците и взеха трофея с 5:4.

Бордо изигра двубоя по-устремно и постави под въпрос хегемонията на Лион за този сезон, след като тя бе факт вече толкова години. Преди почивката играта бе равностойна, а Бензема и Гуркюф пропуснаха от добри позиции. През второто полувреме отново новото попълнение Гуркюф и Уендел бяха близо до гола, но срещата завърши при нулево реми и така се стигна до дузпите.

Кавенаги и Давид Белион направиха неприятни пропуски за Бордо и това можеше да се окаже съдбоносно, ако не бяха "подаръците" с пропуските на Гову и Гросо за Лион. Така бразилският бранител на шампионите Крис направи фаталната грешка и донесе купата на Бордо.