Без българския халф Христо Янев в състава си отборът на Гренобъл намали сериозно шампионските амбиции на Бордо, след като новаците в елитната френска футболна група спечелиха точка като гости на вицешампионите при равенство 1:1 в среща от 24-ия кръг.

Мароун Чамак откри за 1:0 в полза на домакините в 61-aта минута, но само 14 по-късно Бостян Сесар от Гренобъл оформи крайното 1:1, с което Бордо изостана на три точки от Лион.

Временните лидери и миналогодишни шампиони посрещат Льо Авър като домакини в неделен мач от първенството. В друга интересна среща от деня Лил пропусна шанс да излезе на трето място в класирането, след като загуби с 0:2 гостуването си срещу Оксер.

Иренеуш Йелен в 30-ата и Камел Чафни в 35-aта минута вкараха двата гола за домакините, които спечелиха трите точки и без Томас Каленберг, който получи червен картон в 77-aта минута на мача.

Двубоите Каен - Лориен, Рен - Нанси, както и Валансиен - Нант, също завършиха при равенства 1:1, докато Ница победи трудно с 2:1 домакините от Льо Ман.