Бордо спечели с минималното 1:0 срещу Олимпик (Лион) в дербито на 32-ия кръг в Лига 1. Единственото попадение в мача падна в 43-ата минута, когато Алу Диара простреля шампиона. Двубоят предложи редица интересни моменти, но лионци така и не съумяха да пробият защитата на жирондинци.

Успехът позволи на момчетата на Лоран Блан да изпреварят днешния си конкурент, съборвайки го от второто място. Бордо има 62 т, докато Олимпик (Лион) остана с 61. „Хлапетата" са на път да се разминат със защитата на титлата си.

По-рано днес водачът Олимпик (Марсилия) се наложи трудно над домакина си Лориен. Кевин Гамейро зарадва публиката на Лориен в 7-ата минута, като резултатът се запази така до 59-ата минута.

Тогава марсилци изравниха чрез Ренато Сивели. Двадесет минути по-късно Брандао доведе резултата до пълен обрат, разписвайки се за 2:1 за южняците.

Двата състава завършиха мача с човек по-малко, след като Арно Льо Лан и Лорик Кана получиха червени картони за разправия. Олимпик (Марсилия) е лидер с 64 точки.

По същото време Пари Сент Жермен разби у дома с класическото 3:0 състава на Льо Авър. Столичани поведоха с попадение на ветерана Людовик Жули в 41-ата минута. Второто полувреме продължи под натиска на момчетата на Пол Льо Гуен.

Второто попадение стана факт в 55-ата минута, а негов автор стана любимецът на публиката на „Парк де Пренс" Жером Ротен. Класическото 3:0 оформи един от хитовете на Лига 1 през този сезон Гийом Оаро в 89-ата минута.