Отборът на Бордо победи като домакин Оксер с 2:0, в мач от 13-ия кръг на Лига 1. И двата гола паднаха през второто полувреме.

През първата част отборът на домакините с нищо не успя да застраши вратата на Оксер. През второто полувреме играчите на Бордо се активизираха.

В 70-ата минута Фернандо Кавенаги излезе на удобна позиция и отбеляза за 1:0. Второто попадение за "жирондинците" бе дело на Маруан Шамак. Той бе точен в 76-ата минута.

След тази победа Бордо заема трето място в класирането с актив от 24 точки. Оксер е на 13-та позиция с 16 точки.

БОРДО - ОКСЕР 2:0

1:0 Кавенаги 70'
2:0 Шамак 76'

БОРДО: Валверде (46- Олимпа), Шалме, Планюс, Енрике, Тремулинас, Траоре (66- Шамак), Диара, Уендел, Гуркюф, Кавенаги (73- Фернандо), Белион

ОКСЕР: Риу, Енгебар, Кулибали, Грихтинг, Мино, Нари, Олиех (46- Ланжил), Дудка, Каленберг, Лежюн, Никулае

ЖЪЛТИ КАРТОНИ: Олиех, Нари, Лежюн (О)

СЪДИЯ: Фалкон

СТАДИОН: "Шабан Далма"