Вицешампионите от Бордо надиграха Гренобъл с 1:0 като гости по изключително драматичен начин, след като двама от футболистите на жирондинците видяха червения цвят и оставиха съотборниците си едва 9 на терена при нулево равенство. Първо Алу Диара получи втори жълт картон в 49-ата минута, а после Вендел напусна с директен червен картон само три минути по-късно.

Четвъртите във временното класиране преди двубоя домакини видяха в това своя шанс да изравнят Олимпик Лион на върха и се хвърлиха в бурни атаки в търсенето на победен гол. Победният гол падна в 80-та минута, но в тяхната врата. Жуси се възползва от грешка в отбора на Гренобаъл и отбеляза попадението си за 1:0 в полза на Бордо. Това дойде като студен душ за домакините от Гренобъл и нервите им взеха надмощие.

В 90-ата минута Робин напусна терена с червен картон, за да подчертае безсилието на отбора си. Седемкратните шампиони от Олимпик Лион също срещнаха трудности, но с човек по-малко надвиха с 1:0 домакините от Льо Авър.

Едерсон изведе Лион напред в резултата в 44-ата минута от дузпа, но Сидни Гову напусна терена с втори жълт картон в 65-ата. Домакините обаче не успяха да се възползват от грешката и миналогодишните шампиони се оттеглиха с три точки в актива си, който вече е 16 точки.

С гол на Муамаду Дабо отборът на Сен Етиен се наложи над тима на Пари Сен Жермен с 1:0 в мач от шестия кръг от първенството на Франция по футбол и излезе от зоната на изпадащите.

Дабо се разписа в 14-та минута, след като проби от ляво и с мощен шут не остави шансове на вратаря Микаел Ландро.

Малко по-рано нападателят на гостите Гийом Оаро пропусна чудесна възможност отблизо да даде аванс на своя тим.

През втората част парижани бяха по-добрият тим на терена, но така и не успяха да стигнат до изравнителен гол.

Отново Оаро изпусна, след като не се възползва от подаване на Жером Ротен в 73-та минута. Малко след това Оаро бе изведен в чиста позиция, премина и вратаря Жоди Вивиани, но пак не вкара.

Нанси и Рен не излъчиха победител - 0:0, в мач, в който и двата отбора можеха да стигнат до победата, но не успяха да реализират положенията си.