Съставът на Бордо оглави класирането в Лига 1 след успех над Льо Авър с класическото 3:0 в 29-ия кръг. Възпитаниците на Лоран Блан поведоха с 1:0 в 10-ата минута с гол на играещия под наем Йоан Гуркюф.

Жирондинци продължиха да доминират и през втората част и удвоиха аванса си в 58-ата минута, когато се разписа Диавара. Гостите довършиха окончателно съперника си в 88-ата минута с попадение на Вендел. Така Бордо събра 53 т, колкото има шампионът Олимпик (Лион), който играе утре.

Лил също продължи да се държи близо до върха с успех с 2:1 над Гренобъл на свой терен. Домакините дръпнаха в резултата с гол от дузпа на Бастос в 12-ата минута. Витек покачи на 2:0 с точен удар в 40-ата минута. Футболистите на Гренобъл отбелязаха почетен гол, дело на Пало в последната 90-а минута.