Бордо сътвори уникален обрат в гостуването си на Монако в последна среща от 19-ия кръг на Лига 1. "Жирондинците" изоставаха с 0:3 до 52-ата минута, когато започна и техния обрат, за да се стигне до техен успех с 4:3.

Монако започна силно и в 13-ата минута Пино откри за домакините. Лисата с две попадения в 44-ата и 49-ата минути направи 3:0, но тогава "монегаските" се отпуснаха. Чамак намали на 1:3 в 52-ата, а Диара върна изцяло надеждите на тима си за 2:3.

Играчите на Лоран Блан нанесоха своя удар в последните три минути на срещата. Чамак изравни в 87-ата минута, а аржентинецът Фернандо Кавенаги хвърли в шок и ужас тима на Монако, като в 89-ата минута фиксира крайното 3:4. Така Бордо излезе на второ място в класирането с 35 точки, а Монако са 14-ти с 23.