Бордо се класира за финала в турнира за Купата на лигата във Франция. По този начин "жирондинците" ще защитава трофея си на финала на турнира срещу Олимпик (Марсилия). Бордо се наложи с категоричното 4:1 като гост на Лориен и заслужено ще спорят за трофея.

Мачът започна трудно за шампионите, които получиха гол в своята врата още в 12-ата минута. Автор на попадението стана Кошчиелни. В 23-ата минута обаче точно той извърши нарушение за дузпа срещу Маруан Шамак в полза на гостите и получи червен картон за това свое действие. Уендел реализира от бялата точка и изравни резултата.

От този момент Бордо бе пълен господар на терена и в 29-ата минута Шамак изведе тима си напред в резултата. В края на срещата гостите довършиха своя съперник, като първо Уендел направи 1:3 в 81-ата минута, а в 89-ата Йоан Гуфран оформи крайното 1:4.