Лидерът Бордо не успя да спечели дербито на френската Лига 1 срещу Монпелие и завърши наравно 1:1 у дома. Гостите първи имаха възможност да поведат, но в 30-ата минута вратарят Седрик Карасо спаси битата от Алберто Коста дузпа. При нарушението, довело до наказателния удар, червен картон получи Мишел Циани.

Четири минути преди почивката Монпелие отново получи шанс да изпълни дузпа. Този път Карасо парира удара на Виктор Монтано и отново запази вратата си без гол. Шампионите, които са пред Монпелие заради по-добрата си голова си разлика, поведоха в резултата чрез Меруан Чамак след един час игра. Нападателят се разписа със силен удар от фаул с десния крак.

Все пак Монпелие стигна до равенството 1:1 в добавеното време. Тогава Коста изпълни пряк свободен удар и не остави шансове за стража на Бордо - Седрик Карасо. "Жирондинците" и Монпелие имат по 52 точки, но Бордо е с два двубоя по-малко и по-добра голова разлика.

В друг мач от френското първенство Олимпик Марсилия изгуби две важни точки, след като завърши наравно 1:1 у дома срещу Лориен. В 33-ата минута Мамаду Нианг пропусна да се разпише във вратата на Лориен след асистенция на Лучо Гонсалес. При следващата удобна възможност, две минути преди почивката, сенегалският нападател откри резултата в полза на "бяло-сините" с удар отблизо.

Нианг има 15 гола в Лига 1 и е на първо място в листата на голмайсторите. В 64-ата минута Лориен неочаквано стигна до изравняване. Вратарят на домакините Стив Манданда изби удар на Стив Косиелни в гредата, но защитникът направи добавка за крайното 1:1. Марсилия е на четвърто място в Лига 1 с 49 точки, докато отборът на Лориен е девети във временното класиране.