Бока Хуниорс спечели дербито на аржентинския футбол срещу Ривър Плейт, след като го повали с 2:1 насред неговия "Монументал". На терена се получи истинско дерби, което бе белязано от 10 жълти и 2 червени картона.

Двата състава влязоха от различни изходни позиции в мача - Ривър бе отпаднал от Копа Либертадорес, допускайки обрат от Ланус, докато шампионите от Бока бяха абсолютен лидер в шампионата, за разлика от големия си съперник, който се намира на 12-то място.

Снимка 322051

Източник: Boca Juniors facebook

В 38-ата минута Фернандес получи директен червен картон, а минути по-късно Кардона поведе Бока напред с красиво попадение от фаул - 1:0!

В 62-ата минута голмайсторът на гостите обаче също бе изгонен заради, меко казано, пресилен червен картон. Домакините се възползваха от този момент и възстановиха паритета!

Това стана малко по-късно след чудесно изпълнение на Понсио с удар извън наказателното поле за 1:1!

Нандес обаче имаше последната дума в мача. Уругваецът върна преднината на Бока с попадение в 74-ата минута, което се оказа и последно в мача!

Така шампионите повториха успеха на "Монументал" от миналия сезон, когато се наложиха с 4:2 с две попадения на Карлос Тевес.