Терек  (Грозни)  изненада шампиона Зенит насред Санкт Петербург. Тимът на Благой Георгиев победи като гост „сините" с 2:0  и по този начин затвърди лидерството си в руската Висша лига, след осем изиграни кръга.

Звездите Хълк и Аксел Витцел записаха дебют с екипа на Зенит, но едва ли ще помнят срещата с добро. На другият полюс е бразилецът Аилтон. Нападателят вкара гол в  първия  си двубой с екипа на Терек.

Цял мач за гостите записа българинът Благой Георгиев, който носи капитанската лента на тима от Грозни.

Като цяло срещата бе доста динамична и интересна. Първото полувреме бе доста равностойно и без сериозни голови положения. В началото на втората част Хълк се появи в игра, записвайки официално своя дебют. Бразилецът игра добре, като дори можеше да отбележи. Бившият играч на Порто стреля от пряксвободен удар, но вратарят изби. Към 70-ата минута нападателят Александър Кержаков бе съборен в наказателното поле, но съдията подмина спорната ситуация.

В 85-ата минута Терек вече ликуваше. Аилтон премина през трима в наказателното поле, финтира вратаря и отбеляза за 1:0. В добавеното време Благо Георгиев започна атака, завършена от Лебеденко, който оформи крайния резултат - 2:0.