Пари Сен Жермен и Монпелие оставиха нерешен директния спор за първото място в Лига 1. Двубоят на „Парк де Пренс" завърши наравно 2:2, като столичани изравниха в последните секунди.

ПСЖ започна мача добре и имаше няколко добри възможности за гол, преди Алекс да открие с първия си гол за парижани. Бразилецът се разписа с бомбен шут от фаул в 41-ата минута.

И когато домакините вече се готвеха да се оттеглят на почивка с удобен аванс, Монпелие изравни. Юнес Белханда изпревари Сиригу при един корнер и прати топката с глава във вратата.

Втората част започна шеметно, като положения се откриха пред Максуел и Бенханда.

Монпелие търпеливо изчакваше шанса си и го дочака в 82-ата мин, когато Джон Утака засече едно центриране с летящ плонж с глава.

ПСЖ реагираха като ужилени и в крайна сметка успяха да се спасят от поражението. Секунди преди края  Гийом Оаро отклони топката във вратата след отлично подаване на Жереми Менез и остави една точка в Париж.

Така след този 24-ти кръг статуквото на върха остана непроменено. ПСЖ води с 51 точки, Монпелие са втори с 1 по-малко.