Отборите на БАТЕ Борисов и Торпедо БелАЗ (Жодино) затвориха петия кръг на първенството на Беларус с нулево равенство.

Мачът, игран на "Борисов Арена" беше много динамичен, но малобройните зрители, някои от които с маски, не можаха да видят гол. През първото полувреме гостите бяха активни и търсеха попадението.

41-ата минута Павел Нехайчик от БАТЕ пропусна дузпа и това в крайна сметка се оказа фатално.

ФК Витебск застигна лидера Слуцк

Домакините биха шампиона Динамо (Брест) с късен гол от дузпа

След почивката наставникът на Торпедо Никита Николаевич върна отбора отзад и постави акцента върху защитата. Това доведе до сериозен превес на БАТЕ, но момчетата на Кирил Алшеуски също не можаха да се разпишат.

След този резултат Торпедо застигна другите два тима на върха Слуцк и Витебск и е с 10 точки на втора позиция с голова разлика 4:2.

БАТА Борисов разделя седмото място с шампиона Динамо (Брест) с идентични показатели 7 точки и голова разлика 6:5.

Шампионатът на Беларус е единственият в Европа, който се провежда в момента.