Националният отбор на Бахрейн записа много важна победа с 1:0, с която елиминира Малайзия от Купата на Азия във втория им мач от група Е на турнира, който се изигра на "Джасим бин Хамад Стейдиъм" в Катар.

През първата част арабите владееха инициативата, но не отправиха нито един точен удар. След почивката те засилиха своя натиск, което даде резултат чак в последните секунди на срещата, когато Али Мадан реализира победното попадение с далечен шут по земя след изпълнение на корнер.

Така Бахрейн остана на третото място в групата, но вече с актив 3 точки, с което запази шансовете си да продължи към елиминационната фаза. Място там обаче със сигурност няма да намери отборът на Малайзия, който е на четвъртата позиция без актив. Първи е Йордания, а втори е Южна Корея, като и двата тима имат по 4 пункта.

Ирак - Япония 2:1 в турнира за Купата на Азия

Япония смирено преклони глава пред "Лъвовете от Месопотамия"