Аякс нанесе първа загуба на Твенте този сезон. След шест поредни победи, тимът на Николай Михайлов, с него на вратата, падна с 0:1 като гост на шампионите от Амстердам.

Двубоят няма да се запомни с почти нищо особено, като първата що-годе реална голова възможност дойде чак в 33-ата минута. Като цяло, Михайлов нямаше почти никаква работа, а Твенте създаде една-две по-опасни ситуации пред колегата му Кенет Фермеер.

Аякс обаче вкара гол „от нищото" в 68-ата минута. Кристиан Ериксен се разписа с мощен шут извън пеналта. До края Твенте се опита да тръгне масирано в атака, но просто отборът на Стив Макларън сякаш вече се бе настроил за нулево реми и бе напълно беззъб в атака.

Въпреки поражението, Твенте остава лидер след 7-ия кръг. Ники и ко обаче вече са само с точка аванс пред втория Витес и 3 пред Аякс.