Хорхе Сампаоли записа неофициален дебют начело на Аржентина, в който неговият състав се наложи с минималното 1:0 над Бразилия в контролна среща. Мачът се игра в Мелбърн, Австралия.

Официално: Хорхе Сампаоли е новият селекционер на Аржентина

Специалистът дебютира срещу Бразилия

В предни позиции той заложи на голямата звезда Лео Меси, Гонсало Игуаин, съотборника му в Ювентус Пауло Дибала и Анхел Ди Мария. "Селесао" бяха без Неймар и в негово отсъствие атаката поведоха Фелипе Коутиньо, Габриел Жесус и Вилиан.

Аржентина започна сблъсъка по-добре и още след 6 минути игра Ди Мария нахлу в наказателното поле, но мощният му удар срещна гредата. В самия край на полувремето обаче Габреил Меркадо вкара единствения гол в срещата. Николас Отаменди засече с глава, страничният стълб отново спаси бразилците, но при добавката футболистът на Севиля не сбърка за 1:0!

Снимка 298318

След почивката възпитаниците на Тите взеха превес и след малко повече от час игра Вилиан с бомбен удар едва не счупи гредата. До края не падна ново попадение, а дебют за Аржентина направи МануелЛансини от Уест Хем.

Бразилия - Аржентина 0:1

0:1 Габриел Меркадо (45)

СТАРТОВИ СЪСТАВИ

Бразилия: Вевертон, Фагнер (Рафиня), Филипе Луис, Тиаго Силва, Фернандиньо, Жил, Паулиньо (Жулиано), Габриел Хесус (Тайсън), Аугусто (Дъглас Коста), Коутиньо, Вилиан

Аржентина: Ромеро, Меркадо (Мамана), Майдана, Отаменди, Гомес (Таглиафико), Билия, Банега (Лансини), Ди Мария, Дибала (Родригес), Меси, Игуаин (Кореа)