Сборният отбор на Ал Насър и Ал Хилал загубиха от Пари Сен Жермен с 4:5 в приятелска среща. Под прожекторите естествено стояха основно мегазвездите Лионел Меси, и Кристиано Роналдо.

Двамата се разписаха в мача, в който може би се срещат за последен път. Срещата предложи всичко, което може да се очаква от един мач, като явно голямата цел бе да бъде задоволен интереса на зрителите.

Епизод последен: Роналдо vs Меси

Този път арената на техния сблъсък е малко по-различна

Роналдо, който все още не е записал официален дебют за новия си отбор Ал Насър, носеше капитанската лента и отбеляза два гола, първият от които от дузпа. Меси вкара един, с който всъщност сложи началото на головата фиеста.

В крайна сметка парижани победиха с 5:4, въпреки че още в 39-ата минута останаха с човек по-малко. Мариньос, Рамос, Мбапе (от дузпа) и Екитике също се разписаха за парижани, а Неймар пропусна първия 11-метров наказателен удар за гостите.

Преди началото на двубоя Роналдо напомни на своя добър приятел от престоя им в Реал (Мадрид) - Серхио Рамос да свали обеците си.

Снимка 603100

Първото полувреме на стадион "Крал Фахд" в Рияд завърши 2:2. За френския тим точни бяха Лионел Меси и Маркиньос, а Кристиано Роналдо се разписа на два пъти. Меси откри резултата в 3-ата минута, Роналдо изравни от дузпа в 34-а, Маркиньос беше точен в 43-ата, а Роналдо направи 2:2 в шестата минута на добавеното време.

Бразилският национал Неймар пропусна дузпа за ПСЖ в края на полувремето, а Хуан Бернат от френския тим беше изгонен с директен червен картон заради груб шпагат срещу саудитския национал Салем Ал-Даусари.

Мачът се поднови с вихрено темпо след почивката, като Серхио Рамос в 53-ата отново даде аванс на гостите след асистенция на Килиан Мбапе, преди южнокореецът Хюн-су Джан да се разпише с глава след изпълнение на корнер за 3:3.

Снимка 603101

Роналдо беше заменен в 61-ата минута, а минута по-късно Кристоф Галтие направи осем смени и играта напуснаха Меси, Неймар и Мбапе.

Игра с ръка на Али Ал-Булайхи даде правото на гостите да изпълнят дузпа, която беше реализирана от Мбапе, преди Уго Екитике да увеличи преднината до 5:3.

В 94-а минута Андерсон Талиска беше точен за домакините, а Пари Сен Жермен спечели с 5:4.

Въпреки че не успя да започне с победа най-новата страница от своята кариера в Саудитска Арабия, 37-годишният Роналдо се представи на изключително високо ниво, докато се подготвя да направи дебют за Ал-Насър, когато те приемат Ал Етифак в неделя.