Двата най-силни отобра в НХЛ през този сезон, Тампа Бей и Сейнт Люис загубиха с идентичен резултат 2-3 срещите си изиграни тази нощ.

Радек Факса с хеттрик за седем минути срещу Вегас

Чехът вкара за първи път три гола в един мач

Бостън Брюинс успя да съхрани един гол от предимството от три, които имаше след 26 минути игра. Чарли МекЕвой, Рилей Неш и Торей Кинг вкараха за Бостън.

Хокеистите от Флорида тръгнаха на обрат, но попаденията на Андрей Сустр и Стивън Станкос се оказаха недостатъчни.

Сейнт Луис също трябваше да връща три гола срещу Анахайм. Антоан Вермет вкара две попадения, а Кевин Роа едно за гостите от Калифорния.

Кайл Бодзяк отбеляза две шайби в последните четири минути, като второто падна 17 секунди преди сирената.

Резултати в НХЛ от мачовете играни в сряда, 29-ти ноември 2017-а:
Бостън Брюинс - Тампа Бей Лайтинг 3-2 (2-0, 1-1, 0-1)
Монреал Канейдиънс - Отава Сенатърс 2-1 (0-1, 2-0, 0-0)
Сейнт Люис Блус - Анахайм Дъкс 2-3 (0-1, 0-2, 2-0)
Колорадо Авеланч - Уинипег Джетс 3-2пр (1-1, 0-0, 1-1, 1-0)

Класирания, Източна конференция:
Столична дивизия: 1. Кълъмбъс Блу Джакетс 33 / 25, 2. Ню Йорк Айлъндърс 32 /24, 3. Ню Джърси Девилс 32 точки / 24 точки, 4. Вашингтон Уизардс 29 / 25
Атлантическа дивизия: 1. Тампа Бей Лайтинг 36 / 25, 2. Торонто Мейпъл Лийфс 33 / 26, 3. Бостън Брюинс 26 / 23, 4. Детройт Ред Уингс 25 / 25,

Западна конференция:
Централна дивизия: 1. Сейнт Луис Блус 35 точки / 25 мача, 2. Уинипег Джетс 34 / 25, 3. Нешвил Предейтърс 33 / 24, 4. Далас Старс 27 / 24
Тихоокеанска дивизия: 1. Вегас Голдън Найтс 31 / 23, 2. Лос Анджелис Кингс 31 / 25, 3. Сан Хосе Шаркс 28 /23, 4. Калгари Флеймс 27 / 24