Отборът на Вашингтон вгорчиха завръщането на вратаря Райън Милър от олимпийския хокеен турнир и му вкараха три гола за крайното 3:1. Милър получи дълги аплодисменти от публиката на Бъфало Сейбърс, все пак отрази 37 удара, но това не помогна на отбора да се измъкне.

След нулева първа част Джейсън Кимера изведе Кепитълс напред в резултата, а в третата част се разписаха още Майк Грийн и Бойд Гордън. Йохен Хехт изравни за 1:1 във втория период. "Удоволствие е да играеш срещу вратар като Райън Милър, макар да знаеш, че твоят отбор ще трябва доста да се потруди, изчетка го след края на мача колегата му Жозе Тиодор. Въпреки поражението, Бъфало остава на 2-о място в Североизточната дивизия, само на точка след Отава Сенатърс.

Лидерът в класацията гол+пас Александър Овечкин опита три четири удара за общо 19 минути игра в срещата, но късметът не му се усмихна. Въпреки това Вашингтон уверено води в класирането на Изток с 92 точки. Вратарят-шампион Роберто Луонго отрази 28 удара на нападателите на Детройт, а тимът му Ванкувър Кенъкс удари с 6:3 като гост миналогодишните финалисти. Райън Келър вкара два гола, подаде за още два, а другите попадения бяха дело на Алекс Бъроус, Кайл Уелууд, Сами Сало и Микаел Самуелсон. Джейсън Уилямс, Хенрик Зетерберг и Йохан Френцен пък се разписаха за Червените криле. Колорадо прекъсна серията от 11 поредни домакински победи за отбора на Анахайм и го победи с 4:3. Мат Дюшен вкара гол за предимството на Колорадо с 4:2 в началото на третата част, а Петер Мюлер пък се разписа при дебюта си. Крис Стюърт и Тей Джи Гаярди забиха останалите две шейби, като Колорадо е вторият най-добър отбор на Запад извън трите лидера в дивизиите.

Пета победа в последните си пет мача срещу Едмънтън постигна тимът на Чикаго, който взе мача с 5:2. Блекхоукс и Сан Хосе Шаркс си поделят лидерската позиция на Запад с по 89 точки, а днес се разписаха Никлас Хялмарсон, Дестен Бюфилиен и Джонатан Тейвс в третата част. Другите два гола останаха в сметката на Мариян Хоса и на Дейвид Боланд.