Брукс Лайк наниза две шайби, а Александър Овечкин успя да вкара дузпа след голямо прекъсване за победата на Вашингтон с 5:3 над Филаделфия в среща от Националната хокейна лига на САЩ и Канада (НХЛ). Най-резултатният отбор в първенството вкара четири или повече гола в седми пореден мач, записвайки статистика от 6-1 победи в тази серия.

Майк Нъбъл и Александър Сьомин добавиха по една шайба за Вашингтон, а 4:12 минути преди последната сирена Овечкин закри головата сметка на победителите с попадение от наказателен удар. Руснакът вкара първи гол от дузпа в кариерата си в НХЛ, след като бе пропуснал първите пет възможности. Жонатан Тейвес, Мариан Хоса и Патрик Шарп пък вкараха дузпи за отбора на Чикаго, който се наложи за пореден път през този сезон над вицешампиона Детройт, този път с 4:3. Спечелените две точки изведоха Чикаго именно с толкова пред Акулите от Сан Хосе в генералното класиране на НХЛ.

Трой Брауър записа гол и асистенция, Патрик Кейн и неговият съименик Шарп добавиха по една шайба във вратата на Детройт, а Анти Ниеми спря 35 удара към своята мрежа за победителите.

Никлас Лидстрьом и Хенрик Зетеберг завършиха с по гол и асистенция за Детройт, а последното попадение на Червените криле бе дело на Патрик Евънс. Райън Калахан записа четири точки с две попадения и две асистенции, а Брендън Дубински добави още две шайби и един завършващ пас за победата на Ню Йорк Рейнджърс с 6:2 над закъсалия тим на Монреал.

Мариан Габорик завърши с три точки след гол и две асистенции, а Крис Дръри довърши Канадците с още едно попадение. Резултатният успех предизвика изключителна изненада, след като Рейнджърс бяха вкарали само пет шайби в последните си пет мача в НХЛ, като дори загубиха последните си три срещи.

В този мач обаче те стреляха 34 пъти към вратата на съперника, включително 15-2 пъти през втората част. Монреал пък имаше 20 удара, като само Майкъл Камалери и Брайън Джонта вкараха.