Вашингтон Кепиталс разгроми гостуващия Вегас Голдън Найтс с 6-2 и поведе с 3-1 във финалната серия за хокейната "Купа Стенли". Столичани са на един успех от историческа първа шампионска титла в НХЛ.

Вашингтон Кепиталс изравни финалната серия срещу Вегас Голдън Найтс

Столичани откраднаха домакинското предимство след успех като гости

Ти Джей Оши откри резултата малко преди средата на първата част. Том Уилсън и Деванте Смит-Пели направиха разликата три гола още преди първата почивка. Във втората част Джон Карлсон увеличи за 4-0.

Джеймс Нийл и Райли Смит върнаха надеждите на хокеистите от столицата на хазарта. 73 секунди след второто попадение Михал Кепмни възстанови триголовата преднина, Брет Конъли минута преди сирената сложи точка на спора.

Евгени Кузнецов се отличи в четири асистенции за победителите. Никлас Бекстрьом направи три асистенции, Ти Джей Оши две.

"Златните рицари" спечелиха първия мач в серията, но след това допуснаха три поредни поражения и почти нямат шанс да спечелят най-големия трофей в хокея. Те ще бъдат домакини на петия мач в четвъртък.