Вашингтон Кепиталс се класира за финала на Източната конференция в НХЛ. Столичани успяха в осмия опит да елиминират Питсбърг Пингуинс в плейофна серия и ще играят с Тампа Бей Лайтинг.

Сан Хосе разгроми Лас Вегас и изравни плейофната серия

"Акулите" вкараха два бързи гола в първата третина

Евегени Кузнецов отбеляза решителната шайба в 6-та минута на продължението и донесе четвъртата победа за Вашингтон. Кепиталс ще играят финал в Източната конференция за първи път след 1998 година.

Алекс Киасон откри за победителите. Крис Летанг изравни и даде надежда на "пингвинте" да продължат защитата на титлата си от миналия сезон.

На Запад Нешвил Предатърс успя да се наложи над Уинипег Джетс с 4:0 и изравни серията. Двата тима, които събраха най-голям точков актив в редовния сезон ще излъчат финалиста в седми решителен двубой. Победителят ще играе с Вегас Голдън Найтс за място в серията, която ще излъчи новия носител на "Купа Стенли".