Най-добрият отбор от редовния сезон Уошингтън Кепиталс започна с победа серията си срещу Торонто Мейпъл Лийфс в плейофите за купа Станли. „Столичани" спечелиха със „златен" гол дело на Том Уилсън след 5:15 мин. игра в добавеното време.

Митчъл Марнър вкара за Торонто само след 1:35 мин. Джейк Гарднър увеличи в 10-та минута на 0:2 за гостите. Джъстин Уйлямс намали в 13-та минута. И отново той изравни 4 минути преди края на втората третина.

Чикаго Белкхоукс загуби у дома от Нешвил Предейтърс с о-1. Голът падна още в 8-та минута на мача дело на Виктор Арвидсон.

Снимка 288639

На запад Анахайм Майти Дъгс победи Калгари Флеймс с 3:2. Домакините трябваше да удържат преднината си от един гол повече от една третина. Якоб Силфбербергер вкара победното попадение две минути преди края на втората третина.

В края на мача „Патоците" бяха останали с четирима на леда, но не допуснаха попадение. Райън Гетзлаф изведе домакините напред след само 52 сек. игра. Шон Монахан изравни в деветата минута.

През втората третина Сам Бенет вкара втори гол за Калгари в 30-та миунта, а Райкард Ракел изравни 4 минути по-късно. За да дойде победното попадение на Силвфербергер.