В Денвър на 1 януари се състоя мачът от Националната хокейна лига „Зимна класика“. В него Торонто Мейпъл Лийфс победи местния Детройт Ред Уингс с 3:2 след дузпи.

Срещата се игра на открито на стадиона за американски футбол при Мичиганския университет „Ан Арбър“ пред рекордна за хокей публика от 105 591 зрители. Предишният рекорд на този футболен стадион е 104 173 зрители от 2010-а година на двубой от колежанското първенство по хокей на лед. Арената, с капацитет 109 900 човека, се оказа почти изпълнена до максимум, въпреки че срещата се игра при непрекъснат снеговалеж и температура от минус 10 градуса.

Това е шести мач на открито в историята на НХЛ.

След нулева първа част Даниел Алфредсон откри резултата за Детройт. Джеймс ван Римсдайк изравни, а с попадение на Бозак Торонто поведе в началото на третата третина. Джъстин Абделкадер изравни за 2:2.

В продължението капитанът на Детройт Хенрик Зетеберг пропусна отлична възможност, а при дузпите Бозак донесе успеха на Торонто. Джонатан Берние направи две ключови спасявания във финалните минути.

В другата среща от вчерашния ден Тампа Бей спечели като гост срещу Ванкувър с 4:2.