Ню Йорк Айлъндърс 4-5 Тампа Бей Лайтинг (1-1, 1-1, 2-2, 0-1)

„Видях, че Грейс е на леда и опитах да остана върху синята линия, защото видях, че шайбата е в Калахан." - каза Бойл. „Шайбата се удари в кънката ми. Имах определено късмет."

Брайън Бойл отбеляза след 62:48 мин. игра и възстанови домакинското предимство на тима от Флорида. “Лайтинг" изоставаха на три пъти в резултата и успяха да изравнят в последната минута на редовното време.

Бойл овладя шайбата малко зад синята линията близо до вратата и с бързо движение я промуши покрай Томас Грейс.

Тампа изравни 38.4 сек. преди края чрез Никита Кучеров, който получи пас от Джонатан Друин пред вратата. Гостите упражняваха традиционния финален натиск без вратар, а публиката скандираше „дифенс".

Кал Клърърбърк беше извел Айлъндърс напред 8:37 мин. преди края на третата третина.

Нешвил Предейтърс 4-1 Сан Хосе Шаркс (0-1, 2-0,2-0)

„Чувствам се прекрасно." - каза Джеймс Нийл. „Мисля, че знаехме, че играем играем добър хокей. И че трябва да го правим малко по-добре."

Нешвил вкараха четири поредни гола, включително два при числено превъзходство чрез Джеймс Нийл и Филип Форсберг. Сан Хосе все още води с 2-1 победи.

Нийл изравни сле 5:11 мин. във втората част, когато отбеляза със силен удар от малък ъгъл. Ши Уебър даде предимство на домакините след 34:44 мин. с фронтален удар. Уилсън вкара третия гол след 46:55 мин. игра с китков удар след добавка на изстрел на Райън Елис. Форсбърг направи 4-1 четири минути преди края.

Патрик Марлоу взе шайбата на скорост, извади Пекка Рине от вратата и в стил дузпа вкара на празна врата. Това стана след 13:13 мин.

Снимка 232093

Сейнт Луис Блус 6-1 Далас Старс (2-1, 3-0, 1-0)

„Това е мача, който всички ние искахме да играем," - каза Броуър. „Ние не спирахме да атакуваме, вкарвахме шайбата в зоната, не им давахме шансове да атакуват,"

Владимир Тарасенко отбеляза гол и направи три асистенции. Александър Стийн и Дейвид Бейкс вкараха на два пъти за гръмката победа на Сейнт Луис над Далас.

Трой Броуър отбеляза гол и направи асистенция. Брайън Елиът направи 25 спасявания за "Блус". Следващата среща е отново в Сейнт Луис в четвъртък. Това е първа победа за домакините в плейофите с повече от един гол.