Питсбърг Пингуинс 3-4пр Тампа Бей Лайтинг (2-0, 1-2, 0-1, 0-1)

Никита Кучеров с 2 гола и 1 асистенция и Тайлър Джонсън с гол 53 сек. в продължението за победата на Тампа в Питсбърг с 4-3.

Никита Кучеров подаде шайбата на Джейсън Гарисън отляво. Ударът на Гарисън се отклони от Джонсън и влетя във вратата на Марк-Андре Фльори.

„Ние сме в същата ситуация, в която бяхме миналата година." - каза Джонсън. „Ни успяхме да спечелим навън и искаме да спечелим мач №6 пред нашите фенове,"

Питсбърг изпуснаха аванс от два гола. След това водеха с 3-2, Кучеров със страхотно захождане зад вратата изравни 3:16 мин. преди края. Това е първа загуба за домакините през целия сезон, когато са влизали с аванс в третата част. Те имаха 46 победи от такава ситуация.

Алекс Килърн съшо вкара за „Лайтинг". Андрей Василевски направи 31 спасявания.

Снимка 235495

„Не беше най-доброто чувство, което имах." - каза вратарят на Питсбърг Фльори.„Тренирах много. Трябваше да се представя по-добре.

Марк-Андре Фльори започна за първи път в плейофите, след като получи контузия на 31-ви март. Треньорът на Питсбърг Майк Съливън каза, че трябва да прегледа изявите на Фльори за да ги оцени правилно.

След като бяха пропиляли аванс от два гола, Крис Куниц изведе Пингвините напред 49 сек. преди края на втората част. Евгени Малкин отне шайбата в неутралната зона и подаде на Оли Маата. Маата влезе на скорост в зоната на Тампа. Отиде зад вратата, откъдето подаде на Малкин. Малкин продължи към Куниц, който би покрай Василевский.

Шестата среща е във вторник във Флорида.