Сан Хосе Шаркс 3-6 Сейнт Луис Блус (0-2, 0-2, 3-2)

„Сините" от Сейнт Луис вкараха шест гола на „Акулите" от Сан Хосе, след като в досегашните три среща бяха отбелязали само два пъти.

Вратарят на гостите Джейк Алън стартира за първи път в плейофите за купа Стенли и допринесе съществено за победата. Кайл Бодзяк и Трой Брауър отбелязаха по два гола.

„Той ни даде това от което имахме нужда." - каза наставникът на гостите Кен Хитчкок. Той пушка състезател. Ние имахме нужда от битка. Аз реших да сменя вратаря."

Серията е изравнена 2-2. Следващата пета среща е в понеделник в Сейнт Луис. Хитчкок каза, че ще изчака един ден, докато номинира вратаря си за този мач.

Мартин Джонс, вратарят на „Акулите", беше сменен в 31-вата минута. Дотогава срещата беше решена - Сейнт Луис водеха с 0-4. Неговото място зае Джеймс Реймер.

Джо Павелски, Крис Тирни и Мелкер Карлсон направиха загубата по почетна в трета част, когато домакините нанесоха 16 удара срещу само 5 за гостите.

Снимка 235393

Сейнт Луис поведоха чрез Трой Брауър след 06:14 минути игра след заучена комбинация при числено преимущество. Това беше първи гол след 157 минути игра за „Сините" в серията.

Йори Лехтера увеличи на 2-0 в 11-тата минута след серия удари и добавки. Кайл Бродзяк направи 3:0 в 27-тата минута, когато гостите бяха с човек по-малко на леда. Шварц направи крос пас и изведе Бродзяк.

Четири минути по-късно Бродзяк реши мача с втория си гол и направи смяната на вратарите задължителна.

Тампа не допусна обрат от 4-0