Българският вратар Александър Георгиев отрази 25 изстрела в своя 15-и мач без допуснат гол в първенството на НХЛ. Тимът му Колорадо пък се справи с категоричното 3:0 с Лас Вегас и събира 57 точки, с което се доближава на 1 от Уинипег, който е пред тях в Централната дивизия.

Руснакът Валери Ничушкин вкара два гола за победата, а Логан O'Конър също се разписа, а Мико Рантанен се отличи с две асистенции за успеха. Центърът на домакините Нейтън Маккинън също подаде за един гол, за да изравни постижение на Джо Сакич по поредни мачове със записани точки.

Лас Вегас, които са шампиони от миналата година, продължават да изпитват сериозни трудности, след като претърпяха шесто поражение в последните си осем мача. За това си има и обяснение, тъй като отборът им е пълен с контузени и болни състезатели. Вратарят Адин Хил страдаше от вирус, но трябва да се върне до края на седмицата, Вилиам Карлсон и Уили Карие обаче са с травми в долната част на тялото и няма изгледи да подновят тренировки.

Срещата днес беше без голове в голяма част от първия период, но късно наказание на играч на гостите им даде шанс да играят 24 секунди накрая с човек повече. И 10 секунди преди края на частта Рантанен изведе Ничушкин сам срещу вратаря Иржи Патера и го преодоля за 1:0. Колорадо се възползва още един път от числено превъзходство в 11:11 минута на втората третина при изгонването на Брейдън Маккаб за две минути. Маккинън изпрати прострелно подаване към лявата греда, където Рантанен получи и без да гледа подаде на Ничушкин на дясно за 2:0, което беше и гол номер 22 за руснака. Малко повече от две минути след това стана и 3:0. Ударът на O'Конър се отклони в кънка на играч и заблуди вратаря Патера за 3:0.

Далас Старс размаза със 7:2 Минесота и събра 53 точки на 3-о място Централната дивизия. Джо Павелски, Тайлър Сиджуин, Руупи Хинц и Джейсън Робъртсън бяха замесени в четири от головете за домакините. За Хинц това е 17-о попадениe през сезона, Павелски и Седжиуин имат по 16, а Робъртсън е с 15. Нилс Лундквист има гол и пас днес, а Мат Дюшен и Сам Стийл бяха автори на другите два гола. Вратарят на Минесота Йеспер Валстед пък едва ли ще зарпомни с нещо хубаво днешния си дебют в НХЛ.

Филаделфия спечели с 3:2 след дузпи у дома над Монтреал, като Шон Кютюрие вкара единствения наказателен удар след края на продължението. Оуен типет и Морган Фрост се разписаха в редовното време за Флайърс, а вратарят им Сам Ерсън направи 17 спасявания. За Филаделфия това е трета победа в последните 10 мача и с 48 точки се нареждат на 3-o място в Столичната дивизия. Монреал е на 6-о място в Атлантическата с 40 точки.